Magnussen: Sorunlara rağmen güzel bir sezon geçiriyorum

Kevin Magnussen, sezon içinde yaşadığı sorunlara rağmen 2018’in kendisi adına güzel gittiğini söyledi.

Magnussen: Sorunlara rağmen güzel bir sezon geçiriyorum Formula1

Avustralya’da güzel bir sonuca giderken lastik sorunu ile yolda kalan Danimarkalı pilot, sonrasındaki Bahreyn ve Çin Gp’lerinden puan alırken, Bakü’de ilk 10’un dışında kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Magnussen şöyle konuştu.

“Haas’ta olduğum için çok mutluyum. Birbirimize karşılıklı fayda sağlayarak gelişmeye çalışıyoruz. Her ne kadar inişli çıkışlı yarışlarımız olsa da iyi bir sezon olduğunu söyleyebilirim.

“Neredeyse her yarışta podyum için olmasa da en iyi 4.takım olmak için savaşın içinde yer alıyoruz ve bu geçen seneyi de düşünürsek gayet güzel bir başarı.

“Sadece Bakü’de öndeki mücadelenin biraz gerisinde kaldık, ama bu oldukça normal. Her pistte aynı rekabet düzeyinde yarışan bir araç gridde kimsede yok.

“Orta gruptaki mücadelenin çok yakın olmasından dolayı en ufak bir hata bile büyük sonuçlara neden olabiliyor. Bu yüzden istikrarlı şekilde hatasız yarışmamız gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.