Leclerc: Stilimi değiştirmem işe yaradı

Charles Leclerc, çaylak sezonuna zorlu bir başlangıç yapmasına rağmen sürüş tarzını değiştirmesinin işe yaradığını ve bu sayede Bakü’de iyi bir sonuç aldığını söyledi.

Leclerc: Stilimi değiştirmem işe yaradı Formula1

Bakü Gp’sinde önündeki olaylardan iyi şekilde yararlanan ve hatasız şekilde damalı bayrağa gelen Monacolu pilot, 6.olarak kariyerinin en iyi sonucunu elde etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Leclerc şöyle konuştu.

“GP3 ve Formula 2 araçları F1’e göre biraz daha farklı ve oralarda biraz daha hızlı gidebiliyordum.

“Şimdi önden çekişli Formula 1 araçlarında biraz zorlandığım doğru, ama yarışlarda ayarlara karşı olan yaklaşımı ve sürüş tarzımı değiştirince bunun işe yaradığını gördüm.

“Bakü’de farklı ayarlar denedik ve bunun yanında ben de sürüş konusunda farklı bir şeylerde yaptım. Tabii ki öndekilerin kalması bizim için şanstı, ama her şeye rağmen doğru yerde olmak da bizim başarımızdı.

“Bundan sonra da aynı şekilde çalışmaya devam etmeliyiz. İlk puanlarımı almak harika hissettirdi ve bu yüzden bunu ileriye taşımak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.