Alonso: Le Mans’a hazırım

Dünya dayanıklılık şampiyonasındaki Spa yarışını kazanan Fernando Alonso, kendisini Le Mans 24 saat yarışlarına hazır hissettiğini söyledi.

Alonso: Le Mans’a hazırım Formula1

Yarışta Sebastian Buemi ve Kazuki Nakajima ile birlikte diğer Toyota’nın 1.5 saniye önünde kazanan Alonso, ilk yarışında zafere ulaşmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İspanyol pilot şöyle konuştu.

“Oldukça zorlu bir yarışta. Sürekli en iyi performansınızı göstermeniz gerekiyordu ve bu bazen kolay olmayabiliyor.

“Benim için Le Mans öncesinde güzel bir test oldu ve artık kendimi bu yarışa daha hazır hissediyorum. Umarım aynı başarıyı orada da gösterebilirim.

“Yarışta oldukça iyi bir avantajımız vardı ve bu yüzden güvenli şekilde damalı bayrağa gelmeye çalışıyorduk, ama sonrasında çıkan güvenlik aracı her şeyi sıfırlamış oldu.

“6 saatlik bir yarışta her şeyin olabileceğini biliyorduk. Kusursuz bir performansla yarışı domine etmeyi başardık ve takım halinde 1-2 olarak da güzel bir işe imza attık.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.