Sainz evindeki özel yarışa hazır

Carlos Sainz, hafta sonundaki İspanya Gp’sinin kendisi için özel olduğunu ve güzel bir sonuç için elinden geleni yapacağını söyledi.

Sainz evindeki özel yarışa hazır Formula1

Toro Rosso ile yarıştığı dönemde Barcelona’daki bütün yarışlarda puan alan İspanyol pilot, Renault ile kez kendi ülkesinde yarışacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Benim için sezonun en özel yarışı olacak. Diğer yarışlara göre daha farklı geçeceği kesin.

“Şu ana kadar üç İspanya Gp’sinde yarıştım ve her biri benim için oldukça özel geçmişti. Güzel sonuçlar aldığım için mutluyum.

“Burada çok iyi bir taraftar desteği var ve onlarla birlikte pist üstünde kendimi çok daha iyi hissediyorum. Umarım bunu hafta sonundaki yarışta da sürdürebilirim.

“Barcelona pisti küçük yaştan beri çok iyi bildiğim bir yer ve burada yapılan testlerle birlikte her pilot sezon içinde en çok turu bu pistte atıyor. Bu yüzden oldukça zorlu ve yakın bir mücadele bekliyorum. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.