Bursa Otokros Yarışları Orhangazi’de

Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK, Bursa Otokros Kupası yarışlarını 12-13 Mayıs tarihlerinde Orhangazi’de gerçekleştirecek.

Bursa Otokros Yarışları Orhangazi’de Diğer Seriler

Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK, Bursa Otokros Kupası yarışlarını 12-13 Mayıs tarihlerinde Orhangazi’de gerçekleştirecek. 

Orhangazi Belediyesi katkılarıyla, Bursa’da düzenlenecek olan organizasyon, İznik Gölü kenarında yer alan Gölkenarı Spor Tesisleri otokros parkurunda tekli çıkış formatında koşulacak.

12 Mayıs Cumartesi günü 09:30-10:00 arası yapılacak idaei ve teknik kontrol ile başlayacak hafta sonunda; Cumartesi günü 1. yarış ile, 2. yarışın sıralama turları, 13 Mayıs Pazar günü de saat 09:45′ten itibaren 2.yarış ile 3. yarış gerçekleştirilecek.

Saat 17:00′deki ödül töreni ile son bulacak yarışlara, Bursa haricinde Ankara, Kocaeli ve İstanbul bölgesinden de katılım bekleniyor.

Bu yıl değişen kurallar çerçevesinde; yıl içinde en az üç mahalli otokros yarışına katılan ve kategorilerinde ilk 5’e giren sürücüler, TOSFED tarafından düzenlenecek Türkiye Rallikros Şampiyonası finaline katılma hakkı elde edecekler.

Çoklu çıkış formatında yapılacak final yarışında kategorilerinde en yüksek puana sahip olan sürücüler ise, Türkiye Rallikros Şampiyonluklarını kazanacaklar.

Bu nedenle Orhangazi’de gerçekleştirilecek olan yarışlar ayrı bir önem kazanıyor…

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,