Alonso: Güncellemeler mucize yaratmayacaktır

Fernando Alonso, İspanya Gp’si için bazı güncellemeleri olduğunu, ama bunun işleri birden tersine çevirmeyeceğini söyledi.

Alonso: Güncellemeler mucize yaratmayacaktır Formula1

Sezona önceki yıllara göre çok daha iyi bir başlangıç yapan Woking merkezli takım, yine de Renault motorlu Red Bull’un oldukça gerisinde gözüküyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Hafta sonundaki yarış öncesinde bazı güncellemelerimiz olduğunu biliyoruz. Yine de bunların sihirli bir şekilde her şeyi değiştirmeyeceğinin de farkındayız.

“Barcelona sezonun kalanı öncesindeki önemli yarışlardan birisi ve burada herkes yeni parçalarla yarışacak. Bu yüzden nerede olduğumuzu görmek için iyi bir fırsat olacaktır.

“Kendi taraftarlarımın önünde tekrar güzel bir savaş vermeyi heyecanla bekliyorum. Özellikle Bakü’deki zorlu yarışın ardından, burada olmak oldukça keyif verecektir.

“Umarım yeni parçalar rekabet seviyemizi arttırır. Diğerlerinin de neler yaptığını görüp, sezonun kalanında buna göre çalışmamız gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.