Raikkonen: Hakkımda her sene aynı şeyler yazılıyor

Kimi Raikkonen, hakkında her sene son yılında olduğunu ve takımda ayrılacağının yazılmasını artık kafaya takmadığını söyledi.

Raikkonen: Hakkımda her sene aynı şeyler yazılıyor Formula1

Son zamanlarda Daniel Ricciardo’nun Fin pilotun yerine takıma getirileceği konuşulurken, daha sonrasında taraflar bunu yalanlamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Her sene aynı haberler yazılıyor. Belki son 15 senedir F1’de son senem olduğu söyleniyor, ama ben hala buradayım. Artık bunları kafama takmıyorum.

“Böyle şeyleri sürekli yazarsanız illa bir gün gerçekleşecektir. Ben F1’de eğlendiğim ve rekabetçi olduğumu hissettiğim sürece yarışacağım.

“Takım içinde neler yapmamız gerektiğini biliyoruz. Her şeyi bir araya getirdiğimiz de harika bir aracımız var ve yarışları kazanmak konusunda bir sıkıntımız olmayacaktır.

“Önümüzde çok uzun bir sezon var ve geride kalan yarışlarda hem ben hem de Seb bazı şanssızlıklar yaşadık. Buna rağmen hala iyi durumdayız ve kalan yarışlarda daha iyi sonuçlar alacağımıza eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.