Vergne: Alonso, hala Vettel ve Hamilton’ın seviyesinde

Eski Toro Rosso pilotu Jean-Eric Vergne, Alonso’nun hala çok iyi durumda olduğunu ve Ferrari ya da Mercedes ile yarışsaydı kazanabileceğini söyledi.

Vergne: Alonso, hala Vettel ve Hamilton’ın seviyesinde Formula1

Formula E’de sezonun lideri durumunda olan Fransız pilot, İspanyol pilotun savaşçı yapısının da takdir edilmesi gerektiğini ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vergne şöyle konuştu.

“Aynı motorla yarıştığınız diğer takım yarış kazanırken ve Honda motorlu Toro Rosso’nun bile gerisinde oluyorken, bu durumun bir endişe yaratması oldukça normal.

“Şu an McLaren’in üstünde büyük bir baskı olduğunu düşünüyorum. Fernando bana Barcelona için önemli güncellemeleri olduğundan bahsetti ve bu hem onun hem Stoffel için güzel bir hamle olacaktır.

“Bence Alonso Ferrari veya Mercedes için yarışsaydı rahatlıkla yarışları kazanabilirdi. Vettel ve Hamilton’dan bir farkı olduğunu düşünmüyorum.

“İlerleyen dönemlerde McLaren’in nerelere geleceğini merak ediyorum. Umarım Fernando’yu tekrar podyumun tepesinde görebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.