Hamilton: Garip yarışlar beni şampiyon yapamaz

Lewis Hamilton, son iki yarıştır şanslı şekilde daha fazla puanlar aldığını ve bu şekilde 5.şampiyonluğun mümkün olmayacağını söyledi.

Hamilton: Garip yarışlar beni şampiyon yapamaz Formula1

Avustralya Gp’si sıralama turlarının ardından performansında büyük bir düşüş olan İngiliz pilot, Vettel’in de şanssızlıklar yaşamasıyla birlikte Bakü’de liderliğe yükselmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Son iki yarıştır çok garip şeyler oldu ve bu sayede şampiyonada ilk sıraya yükselebildim, ama önümüzdeki 17 yarışta böyle olaylara güvenemem.

“Araçtan mümkün olan en iyi performansı çıkarmalıyız, bunun yanında araçta da kendimi çok daha rahat hissetmem gerekiyor.

“Ben hala eski Hamilton’ım ve aracın da iyi bir potansiyeli olduğunu biliyorum, sadece bazı ayar değişiklikleri ile bunu pist üstünde de göstermeliyiz.

“Barcelona güncellemeler için önemli bir yarış ve kimin ne kadar geliştiğini en iyi şekilde göreceğiz. Umarım tekrar kazanabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.