Mallya: Bakü bizim için dönüm noktası olacak

Force India’nın sahibi Vijay Mallya, Sergio Perez’in Bakü’deki podyumunun kendileri adına sezonun dönüm noktası olabileceğini söyledi.

Mallya: Bakü bizim için dönüm noktası olacak Formula1

Olaylı yarışta Red Bull’ların kazası ve Vettel’in sonrasında lastik yakıp geriye düşmesiyle 3.’lüğe yükselen Meksikalı pilot, sezonun en iyi derecesini elde etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mallya öyle konuştu.

“Bakü Gp’si bizim için sezonun ilerleyen bölümü adına dönüm noktası olabilir. Perez’in podyuma çıkması takımda moralleri çok yükseltti.

“Geride kalan yarışlardaki kötü şans ve talihsiz olayların ardından bu sonuçla birlikte tekrar moralimiz yükseldi ve Barcelona’ya daha motive şekilde gideceğiz.

“Hız olarak doğru yolda olduğumuzu gördük. Aracı artık daha iyi anlıyoruz ve adım adım her yarışta gelişmeyi sürdüreceğiz.

“Arkamızdaki momentum ile birlikte daha güzel sonuçların geleceğine eminim. İspanya Gp’sinde bazı yeni parçalarımız olacak ve umarım tekrar orta grubun zirvesine çıkabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.