Abiteboul: Barcelona’ya keyfimiz yerinde geldi

Renault patronu Cyril Abiteboul, Bakü Gp’sindeki güzel sonucun ardından Barcelona’ya çok daha moralli geldiklerini söyledi.

Abiteboul: Barcelona’ya keyfimiz yerinde geldi Formula1

Carlos Sainz ile gelen 5.’lik aynı zamanda 2016’da spora dönen Enstone merkezli takımın en iyi sonucu olurken, Hulkenberg ile ise önemli puanlar kaçmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Azerbaycan Gp’sinde spora döndüğümüzden sonraki en iyi sonucumuzu aldık ve zorlu şartlar altında gelen bu sonuçtan dolayı oldukça mutluyuz.

“İyi bir gelişim sürecimiz olduğunu düşünüyorum. Geçen yıllara göre ön grupla aradaki farkı kapattık ve artık orta sıralarda daha rekabetçiyiz.

“Barcelona’ya bazı güncellemelerle gideceğiz ve bunların nasıl sonuç vereceğini görmek için oldukça heyecanlıyız.  Diğerleri de bazı parçalarla gelecekler ve herkes için çok zorlu bir yarış olmasını bekliyorum.

“Takımlar şampiyonasındaki 4.’lük için çok çalışmalı ve mümkün olan her puanı almalıyız. Umarım sene sonunda bu hedefimize ulaşabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.