Alonso: Geleceğimden emin değilim

Fernando Alonso, F1’indoğru yolda ilerlediğinden emin olmadığını ve spordaki geleceğinin şüphede olduğunu söyledi.

Alonso: Geleceğimden emin değilim Formula1

Ağustos’a kadar geleceği ile ilgili bir karar veremeyeceğini de ekleyen çifte dünya şampiyonu, Ferrari’den ayrıldıktan sonra rekabetçi bir araçla yarışma şansı elde edememişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Şu an iki farklı dünya şampiyonasında yarışıyorum ve açıkçası bundan dolayı mutluyum. McLaren’in gelişimi de gayet ümit verici, ama hala tam olarak istediğimiz yerde değiliz.

“Bence sporun şu anki en büyük sorunu her şeyi tahmin edilebilir olması. Cumartesi gününde sıralama turlarında ne olacağını bir kağıda yazsak büyük ölçüde bu tahminlerimiz doğru çıkar. Aynısı yarış için de geçerli.

“Bu gidişattan ötürü biraz üzgünüm. Yarışmayı ve kazanmayı çok seviyorum, son 5 yılda dünya şampiyonu olduğumu zamana göre daha iyi yarışlar çıkarmama rağmen aldığımız sonuçlar ortada.

“Neler olacağını görmek zor. Geleceğimle ilgili kararı verirken bunları da göz önünde bulunduracağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.