Ocon: Perez’in podyuma çıkmasını kabullenmek zordu

Esteban Ocon, takım arkadaşı Sergio Perez’in Bakü’de podyuma çıkmasının takım adına güzel bir sonuç olduğunu, ama bireysel olarak kendisini için kabullenmenin zor olduğunu söyledi.

Ocon: Perez’in podyuma çıkmasını kabullenmek zordu Formula1

Sıralama turlarında Perez’i geçmeyi başaran Fransız pilot, ilk turda Raikkonen ile temas etmiş ve sonrasında duvara çarparak yarış dışı kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

“Evet, Perez Bakü’de çok iyi bir iş yapıp takıma 15 puan kazandırdı, ama onu podyumda görmek benim biraz canımı sıktı. Oradaki ben de olabilirdim.

“İyi bir hafta sonu geçiriyordum, ama ilk turdaki olay benim için her şeyi bitirdi. Yarışa Perez’den önde başladığım için sonunda daha iyi bir sonuç almam mümkün gözüküyordu.

“Her şeye rağmen dediğim gibi takım olarak güzel bir gündü ve şimdi burada aynı şekilde rekabetçi olmak istiyoruz.

“Aracı daha iyi anlamaya başladık ve yeni parçalarla geldiğimiz Barcelona’da da iyi bir sonuç alıp tekrar 4.sıra için favori olduğumuzu göstermeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.