Ricciardo: Kuyruk rüzgarı beni kötü yakaladı

Daniel Ricciardo, ilk antremanlarda yaptığı kaza ile ilgili sert rüzgara kendisini kaptırdığını ve aracın kontrolünün gittiğini yazdı.

Ricciardo: Kuyruk rüzgarı beni kötü yakaladı Formula1

4.viraja gelirken, aracın arkasını rüzgara kaptıran Avustralyalı pilot, çakılların ardından bariyerlere çarpmış ve seansa erken veda etmek zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Bugün pilotların bazıları birkaç yerde hata yaptı, ama ne yazık ki benim yaptığım hata sonunda kaza yaptım ve seansı erken noktaladım.

“Yaklaşık yarım saat kadar kaybettim ve kesinlikle Cuma günü için ideal bir durum değildi, yine de ikinci antremanlarda iyi bir iş yapıp bunu biraz olsun telafi edebildik.

“Özellikle süper yumuşak lastikleri çalıştırma konusunda bazı sıkıntılarımız oldu. Bugünkü şartlardan dolayı öndeki lastikler biraz sorun yarattı, ama yüksek yakıt seviyesinde durum daha iyiydi.

“Yarış temposunda daha iyiydik, sıralamalarda güzel bir sonu alırsak, yarışta kazanma şansımız olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.