Vettel: İstediğimiz sonucu alamadık

İspanya Gp’si sıralama turlarında 2.çizgide kalan Ferrari’de Vettel, istedikleri sonucu alamadıklarını, ama önlerinde uzun bir yarış olduğunu söyledi.

Vettel: İstediğimiz sonucu alamadık Formula1

Son hakkında değişik bir strateji ile yumuşak hamuru takan Alman pilot, iyi bir tur atmasına rağmen pole pozisyonu için yeterli olmamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Attığım turdan mutluyum. ilk hakkımda iyi değildim ve ilk virajda blokaj yaşadım. Yine de son turumda güzel bir iş yaptım.

“Turu atarken kendimi iyi hissediyordum, ama sonrasında kuleye baktığımda nerede olduğumu ve istediğim yere çıkamadığımı gördüm, bu yüzden çok mutlu değilim.

“Yarın zor bir yarış olacak, Mercedes’in iyi olacağını biliyorduk. Umarım herkesin eğleneceği bir yarış olur ve son yarışlardaki şanssızlığı üstümüzden atabiliriz.

“Red Bull’un da yakın olmasını bekliyoruz, zor bir yarış bizi bekliyor. Güzel bir start ve strateji ile bir şansımız olacağını düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.