Alonso: Öndeki üç takım farklı bir ligde

Fernando Alonso, öndeki üç takımın diğerlerinden çok hızlı ve farklı bir ligde olduklarını söyledi.

Alonso: Öndeki üç takım farklı bir ligde Formula1

Sıralama turlarında bu sezon ilk kez Q3’e kalan İspanyol pilot, kendi evinde yeni parçaların çok iyi çalıştığını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Sonuçtan ötürü oldukça mutluyum. 8.sıra bizim için gayet iyi bir dereceydi.

“Burada bizi hayal kırıklığına uğratan tek şey öndekilerle aradaki farkın bu kadar çok olmasıydı. Sanki farklı bir ligdeymiş gibiydiler.

“Her yarış adım adım ileriye doğru gidiyoruz ve bu gelişim bizim için sevindirici. Yine de en kısa zamanda yeni parçalara ihtiyacımız var.

“Buraya gelene kadar her yarışta ortalama 6 sıra yükselmeyi başarmıştım. Bakalım yarın ne olacak, bunu tekrarlarsam harika olurdu.

“İspanya’daki her yarışta daha fazla ve coşkulu bir seyirci olduğunu görüyorum. Onlar bizden güzel sonuçlar, hatta galibiyetler bekliyor. Umarım elimizden geleni yapıp yarışta onlara güzel bir şov sunabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.