Wolff zorlu bir yarış bekliyor

Mercedes patronu Toto Wolff, yarış temposunda öndeki takımların birbirine çok yakın olduğunu ve yarışın zor geçmesini beklediklerini söyledi.

Wolff zorlu bir yarış bekliyor Formula1

İlk sırayı Mercedes pilotları Hamilton ve Bottas alırken, bu ikili arasında sadece 0.04 saniyelik bir fark vardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Bizim için çok harika bir sıralama turu seansı oldu. İki pilotumuz da hatasız şekilde harika turlar atılar ve ilk iki sıranın sahibi olduk.

“Buraya getirdiğimiz aerodinamik güncellemelerden sonuç aldığımız için mutluyum. Hamilton ile Bottas arasında küçük bir fark olması da pilotlarımız araçtan her şeyi çıkardığını gösteriyor.

“Antremanlardaki farkın sıralama turu ve yarışta kapanacağını biliyorduk. Bu yüzden en iyi performansımızı göstermek zorundaydık ve böyle de yaptık.

“Şimdi işin zor kısmı başlıyor. Ferrari ve Red Bull ile büyük bir mücadelemiz olacak ve önde kalmak istiyoruz. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.