Ricciardo: Renkleri farklı, ama lastikler hala aynı

Daniel Ricciardo, Pirelli’nin lastikleri değiştirmesinin hiçbir etkisinin olmadığını, sadece renklerin farklı olduğunu söyledi.

Ricciardo: Renkleri farklı, ama lastikler hala aynı Formula1

Sıralama turlarında 6.sırada kalan Avustralyalı pilot, sonucun hayal kırıklığı yarattığını ve bunu yarışta telafi etmesi gerektiğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Açıkçası sıralama turlarında araçtan mümkün olan bütün performansı çıkardığımı düşünüyorum, ama diğerleriyle rekabet etmemize yetmedi.

“Q3’te süper yumuşak ve yumuşak hamurları denedim, ama hafta sonu boyunca yumuşak lastiklerle daha rahattık ve bu yüzden farklı bir şey denemek istedik.

“Bu hamurla biraz daha hızlıydım, ama yine de pozisyonumu değiştirmeye yetmedi ve 6.sırada kaldım. İki lastik de performans olarak neredeyse aynı, sadece renklerinin farklı olduğunu düşünüyorum.

“Seri halinde atılan turlarda araçtan gayet memnundum. Önümüzde çok uzun bir yarış var ve elimizden geleni yapıp, en kötü podyumda olmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.