Sainz: İşleri yoluna koyduğumuz için mutluyuz

Carlos Sainz, Cuma gününün ardından işleri çok iyi şekilde tersine çevirdiklerini ve sıralama turlarında ilk 10’a girdiği için mutlu olduğunu söyledi.

Sainz: İşleri yoluna koyduğumuz için mutluyuz Formula1

Bu sezon ilk defa takım arkadaşı Hulkenberg’i de sıralama turlarında geride bırakan İspanyol pilot, kendi evinde güzel bir sonuç almak istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Benim için çok iyi bir sıralama turuydu. Araçta kendimi çok iyi hissettim ve sonuçtan ötürü mutluyum.

“Cuma gününde bazı sorunlarımız vardı, ama her şeyi düzeltip sıralamalara iyi şekilde girmeyi başardık. Takım bu konuda çok iyi bir iş yaptı.

“Q3’e çıkmanın zor olacağını biliyorduk, orta sıralardaki herkes oldukça yakındı, ama kendi evimde seyircilerin de desteği ile 9.sıradan başlamak çok güzel olacak.

“Bugün güçlü bir yarış geçirmeyi bekliyoruz. Yarışta yumuşak lastiklerle başlayacağız ve bize stratejik anlamda yardım etmesini bekliyoruz.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.