Raikkonen: Lastikleri çalıştırmada sorun yaşadık

Kimi Raikkonen, lastiklerin istedikleri aralıkta çalışmamasından dolayı iyi bir sonuç alamadıklarını söyledi.

Raikkonen: Lastikleri çalıştırmada sorun yaşadık Formula1

Geride kalan yarışların sıralama turlarında gayet rekabetçi bir görüntü sergileyen Fin pilot, İspanya’da 4.sırada kalırken, Vettel’in de 0.3 saniye gerisinde kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Q3’teki ilk turumda ilk virajda lastiklerim kilitlendi ve çok vakit kaybettim. Sonrasında da o turu telafi etme şansım olmadı.

“Süper yumuşak lastikler istediğim performansı vermedi ve bu yüzden pitte strateji değişikliğine gitmek istedik. Bu karardan pişman değilim, denememiz gerekiyordu.

“İlk turumdaki hatadan sonra farklı bir şeyler yapmam gerekiyordu ve en mantıklı hamle buydu, fakat bu turda da lastikler istediğim gibi çalışmayınca derecemi geliştiremedim.

“Hayal kırıklığı yaşıyorum, ama daha kötüsü de olabilirdi. Bu yüzden yarışta iyi bir strateji ile elimizden geleni yaparsak bir şansımız olacaktır. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.