Perez: Lastikler çok kötüydü

Sergio Perez, İspanya Gp’sinde kötü sıralama turu performansının lastiklerden kaynaklandığını ve yarışta işleri tersine çevireceklerine inandığını söyledi.

Perez: Lastikler çok kötüydü Formula1

Alfa Romeo Sauber’den Charles Leclerc’in gerisinde 15.sıranın sahibi olan Meksikalı pilot, takım arkadaşından da 0.4 saniye daha yavaş kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Benim için hayal kırıklığı ile dolu bir gündü. Q1’de araç gayet güzeldi ve lastikler iyi çalışıyordu, ama sonrasında her şey tersine döndü.

“Bu çok garipti, çünkü strateji olarak da aynı şekilde seansa başladık ve birden her şeyin bu kadar değişmesini beklemiyorduk.

“Aracı yolda tutmak neredeyse imkansızdı, Q1’deki turumda 0.4 saniye daha yavaş kaldım ki bu sezon içinde çok görmediğimiz bir durumdu.

“Yarış için hala umudumuz var. iyi bir strateji ile güzel bir derece alabiliriz, ilk 10’da olmak için elimizden geleni yapacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.