Vandoorne: Bu şekilde gelişmeye devam etmeliyiz

Stoffel Vandoorne, Barcelona’ya getirdikleri güncellemelerin işe yaradığını ve bu yolda devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Vandoorne: Bu şekilde gelişmeye devam etmeliyiz Formula1

Bu sezon üst üste 5.kez Q3’e kalamayan Belçikalı pilot, buna rağmen 11.sıradan başlayacağı yarışta önündekilere göre strateji avantajına sahip olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda buluna Vandoorne şöyle konuştu.

“Bu sezonun en başarılı sıralama turu seansını geride bıraktık. Özellikle lastik seçimlerini yapmak hiç kolay olmadı, hamurlar arasında çok küçük performans farkları vardı.

“Araçtaki his de oldukça iyiydi. Q3’ü çok ufak bir farkla kaçırdım, ama Fernando kendisini ilk 10’a atmayı başardı. Bu da buraya getirdiğimiz parçaların işe yaradığını gösteriyor.

“İki araçla birden sorunsuz bir yarış geçirirsek burada güzel puanlar alabiliriz. Önümüzde çok uzun bir yarış var ve her şeye hazırlıklı olmalıyız. Antremanlarda yarış tempomuz güzeldi, bu yüzden bugünden umutluyuz.

“Barcelona’da Cuma gününden bu yana şartlar çok değişkendi. Yarışta da biraz esnek olmamız gerekecek. Her şeyi bir araya getirirsek, buradan mutlu ayrılabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.