Barcelona’da zafer Hamilton’ın

Yarışa pole pozisyonundan başlayan ve ilk turdan itibaren çok rahat şekilde giden Hamilton, bu sezon üst üste ikinci yarışını kazandı.

Barcelona’da zafer Hamilton’ın Formula1

İyi bir start alan ve yaklaşık tur başına 0.7 saniye farkla Vettel’e karşı büyük bir avantaj elde eden İngiliz pilot, damalı bayrağı takım arkadaşının 21 saniye önünde geçmeyi başardı.

Yarışı 2.sırada götürürken çıkan sanal güvenlik aracı ile pit stop yapan Sebastian Vettel 4.’lüğe gerileyip pozisyonunu Bottas’a adeta armağan ederken, podyumun son basamağı ise Ferrari bu stratejik hamlesi ile birlikte Verstappen’ine gitti.

Ricciardo ve Kevin Magnussen yalnız başına götürdüğü yarışta 5 ve 6.olurlarken, kendi evinde yarışan iki pilottan Sainz 7 ve Fernando Alonso ise damalı bayrağı 8.sırada geçti.

İlk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Perez ve Leclerc oldular.

Ferrari’de güç ünitesi sorunu yaşayan Kimi Raikkonen 4.gittiği sırada yarışa veda etmek zorunda kaldı ve Barcelona’dan puansız ayrıldı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.