Bottas: Galibiyet için mücadele etmek isterdim

Yarışa 2.sıradan başlamasına rağmen startta Vettel’e geçilen ve 3.sıraya gerileyen Bottas, sonrasında Ferrari’nin kötü stratejisi ile birlikte yarışı Hamilton’ın ardında noktalamıştı.

Bottas: Galibiyet için mücadele etmek isterdim Formula1

İyi bir temposu olmasına rağmen Vettel’in ardında çok kalan ve Hamilton’ın farkı açmasına engel olamayan Fin pilot, kazanmak istediğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Tabii galibiyet için yarışmak isterdim, ama yine de takım olarak bizim için çok iyi bir yarış oldu.

“Harika bir aracımız vardı ve takım tek pit stopla gitmemiz gerektiğini söyledi. Açıkçası bunun çok işe yarayacağını düşünmüyordum, fakat sonunda istediğimiz sonucu almayı başardık.

“Genel olarak çok güzel bir hafta sonuydu, takım olarak hafta sonu boyunca kusursuzduk ve bu şekilde devam etmek istiyoruz.

“Tabii ki buraya gelirken hedefim kazanmaktı ve Lewis ile de Cuma gününden bu yana oldukça yakındık ve o kazandı. Kendisini tebrik ediyorum. Umarım bir sonraki yarışta benim günüm olur.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.