Vettel: Pite girmek zorundaydık

Sebastian Vettel, sanal güvenlik aracı sırasında pite girmek zorunda olduklarını ve dışarda kalmanın bir opsiyon olmadığını söyledi.

Vettel: Pite girmek zorundaydık Formula1

Yarışı ikinci sırada götürürken ikinci kez pite giren ve 4.’lüğe gerileyen Alman pilot, taze lastiklere sahip olmasına rağmen geçişin zor olduğu pistte daha ileri gidememişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Açıkçası yarışın o bölümünde pite girmemek bizim için seçenek değildi.

“Hafta sonu boyunca lastikleri kontrol etmede diğerleri kadar başarılı olamadık ve onlara göre lastikleri daha çabuk bitirdik.

“Evet, belki dışardan yaptığımız şey hata gibi gözükebilir, ama o an içinde en doğrusu buydu ve bunu artık değiştiremeyiz.

“Buradaki lastikler başta farklıydı ve bu değişiklik olmasaydı nasıl bir sonuç olurdu bilmiyorum. Yine de bunun bizi diğerlerine göre daha kötü şekilde etkilediğini söyleyebilirim.

“Genel olarak güzel bir hafta sonuydu, ama lastikleri daha iyi anlamamız gerekiyor. Sonuçta aynı hamurlarla Paul Ricard ve Silverstone’da da yarışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.