Sainz: Takım için çok iyi bir sonuçtu

Kendi evindeki yarışta iyi bir iş yapan ve yarışı 7.sırada noktalayan Carlos Sainz, sonucun takım için başarılı olduğunu söyledi.

Sainz: Takım için çok iyi bir sonuçtu Formula1

İyi bir start alamayan ve 3.viraja gelirken çimenlere kadar temas eden İspanyol pilot, sonrasındaki kargaşadan iyi şekilde çıkmış ve bir daha hata yapmamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Benim ve takımım için gayet pozitif bir sonuç aldığımızı düşünüyorum.

“Böylesine bizim için ideal olmayan bir pistte başardıklarımızdan dolayı gurur duyuyorum. Doğru yolda ilerlediğimizi söyleyebilirim.

“Cuma gününden bu yana çok şey değiştirdik ve bunların işe yaramasından dolayı mutluyuz. İyi bir start aldık ve sonrasında her şeyi kontrol altında tutup 7.sırada olmayı başardık.

“Kendi evimde böylesine güzel taraftarların önünde yarıştığım için çok mutluyum. Hala çalışmamız gereken bazı noktalar var, ama şu an için bu sonuçla gurur duymalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.