X-Trial Kupası heyecanlı başladı

2018 Marmara X-Trial Kupası 1. Yarışı, 12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul-Şile Ahmetli Köyü‘nde hazırlanan parkurda organize edildi.

X-Trial Kupası heyecanlı başladı Diğer Seriler

   

   

   

2018 Marmara X-Trial Kupası 1. Yarışı, Şile Doğa Sporları Kulübü (DOSD) tarafından Şile Belediyesi katkılarıyla 12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul-Şile Ahmetli Köyü‘nde hazırlanan parkurda organize edildi.

Bu yıl mahalli statüde gerçekleştirilen tek araçlı X-Trial formatının ilk yarışı olan organizasyon, 2 gün boyunca kalabalık bir seyirci topluluğu tarafından heyecan ve ilgiyle takip edildi…

Toplam 19 araç ve 38 sporcunun mücadele ettiği yarış iki kategoride değerlendirdi… Prototip kategorisinde Oğuz Kaan Öztürk-Atilla Çakır birinciliği kazanırken, Burak Ayvaz-Semih Noyan ikinci ve Kubilay Tüfekçi-Orhan Doğan üçüncü sırada yer aldılar.

Extreme kategorisinde ise Umut Uyar-Gökhan Yalçın birinci, Nurullah Ateş-Yusuf Uyar ikinci ve Erkan Kaynak-Avni İnce de üçüncü oldular.

2018 Marmara X-Trial Kupası’na 21-22 Temmuz tarihlerinde TRAKOFF tarafından düzenlenecek olan 2. ayak yarışı ile devam edilecek.

FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA, F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit.