Jos Vertappen: Renault’nun motor farkı çok büyük

Jos Verstappen’in Renault’nu hala motor konusunda rakiplerinin çok gerisinde olduğunu ve bunun artık sinir bozduğunu söyledi.

Jos Vertappen: Renault’nun motor farkı çok büyük Formula1

2019’da hangi üretici ile çalışacağı henüz belli olmayan Red Bull’un alternatif olarak Honda motoruna geçebileceği konuşuluyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda buluna Verstappen şöyle konuştu.

“Aracın eskiye göre artık çok daha büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum.

“Yarışlardaki tempo daha da yüksek, ama motor farkından dolayı Ferrari ve Mercedes farkı açıp galibiyet savaşında yalnız kalıyorlar.

“Açıkçası Renault’nun bu motor sorununu nasıl çözeceğini bildiğini düşünmüyorum. Artık Red Bull için geçiş yapmak çok daha zor.

“Red Bull’un Daniel Ricciardo ile devam etmek istediğini biliyorum. Ricciardo’nun da bunu ciddi şekilde düşündüğüne eminim. Sonuçta Ferrari ve Mercedes’te pilotlar arasında ciddi bir fark varken, Red Bull’da bu fark oldukça düşük.

“Daniel ve Max sürekli birbirlerini zorluyorlar ve bu da onların gelişmesine olanak sağlıyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.