Vettel: Pirelli’nin lastikleri değiştirmesi doğruydu

Sebastian Vettel, İspanya Gp’sinin ardından sıkça tartışılan lastik kararının doğru olduğunu söyledi.

Vettel: Pirelli’nin lastikleri değiştirmesi doğruydu Formula1

Yarışın ardından özellikle Ferrari ve Red Bull, Pirelli’nin Mercedes’e yardım etmek için lastik seçimlerini değiştirdiğini belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Eğer Barcelona’da daha yumuşak hamurlar olsaydı herkesin daha da zorlanacağını düşünüyorum. Pirelli’nin de her şeyi analiz edip, böyle bir karar aldığına inanıyorum.

“Düşündüğümüzde Pirelli doğru karar verdi diyebiliriz. Yarışta olanlar sadece buna bağlanamaz, bizim daha hızlı olmamız gerekiyordu.

“Doğru zamanda doğru lastikle piste çıkabilseydik, belki daha farklı bir sonuç alabilirdik. Şimdi bu hataları yapmamak için daha çok çalışmalıyız.

“Konuyla ilgili bazı fikirlerimiz var ve bunları gerçeğe dönüştürmeliyiz. Sonuçta bu hamurlarla 2 kere daha yarışacağız ve aynı sorunları yaşamamalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.