Wolff: Hamilton’ın kontratı büyük oranda hazır

Mercedes patronu Toto Wolff, sene sonunda sözleşmesi bitecek olan Lewis Hamilton’ın kontratı ile ilgili çoğu şeyi hallettiklerini söyledi.

Wolff: Hamilton’ın kontratı büyük oranda hazır Formula1

2013’te takıma üç yıllık anlaşmayla gelen ve 2015’te sözleşmesini uzatan İngiliz pilotun bu sene sonunda henüz nerede olacağı kesinleşmiş değil.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Tabii ki ne biz Lewis’i kaybetmek istiyoruz, ne de onun başka bir takıma gitmek istediğini düşünüyoruz. Şu an iki taraf da oldukça mutlu.

“Şu an için tabii ki önceliklerimiz biraz daha farklı. Araçtan istediğimiz performans almakta zorlanıyoruz ve ilk olarak bu sorunu çözmeye çalışmalıyız.

“Lewis’in sözleşmesi ile ilgili maddelerde de sona yaklaştık. Bu yüzden kıs süre içinde bu konunun da kapanmasını bekliyoruz.

“Ferrari ile olan rekabetimizde herkesin kafasının rahatlamasına ihtiyacımız var ve bu sözleşme konusu da bizim için engellerden birisiydi, umarım en kısa sürede bunu çözüp, daha güçlü olacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.