Raikkonen Monaco Gp’sinden ümitli

Kimi Raikkonen, son birkaç yarışın kendileri adına zor geçmesine rağmen, hala iyi bir araca sahip olduklarını ve Monaco’da tekrar zirvede olmak istediklerini söyledi.

Raikkonen Monaco Gp’sinden ümitli Formula1

Son olarak İspanya’da motor sorunu ile yolda kalan Fin pilot, önceki yarışlarda da özellikle tek turda çok güçlü bir görüntü sergilemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“İspanya’da çok adil şekilde rakiplerimizin gerisinde kaldık ve bunu kabullenmeliyiz.

“Monaco’da daha yumuşak hamurların da gelmesiyle birlikte tekrar bir avantajımızın olacağını düşünüyorum. Pistin karakteristiği de Ferrari’ye daha çok uyuyor.

“Tabii ki Monaco’ya giderken İspanya’da olanları unutmamalıyız. Rakiplerimiz her yarış kendisini geliştiriyor ve bizim de sürekli eksik olduğumuz noktalar üzerinde çalışmamız gerekiyor.

“Yine de Barcelona’daki farkın yarışta göründüğü kadar büyük olmadığını söylemeliyim. Lastikler bizi biraz daha çok etkiledi. Dediğim gibi Monaco’da her şeyin daha iyi olmasını bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.