Renault ve Red Bull Monaco’dan sonra görüşmelere başlayacak

Cyril Abiteboul, Red bull’un 2019’da hangi motorla yarışacağına karar vermek için çok vakti olmadığını ve görüşmelere Monaco Gp’si sonrasında başlayacaklarını söyledi.

Renault ve Red Bull Monaco’dan sonra görüşmelere başlayacak Formula1

Toro Rosso’nun Honda motoruna geçmesiyle birlikte Japon üretici ile ilişkilerini iyice geliştiren Red Bull’un önünde iki seçenek bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Red Bull ile olan görüşmelerimiz Mayıs sonunda başlayacak.

“Herhangi bir son tarih koymuyoruz, karşılıklı taraflar anlaşırsa 2019’da da devam etmek istiyoruz, ama bunu başaramazsak da bizim için bir sorun olmayacaktır.

“Tabii ki bu kararın verilmesi için belirlenmiş bir süre var ve bunu da göz önünde bulundurarak her şeyi zamanında tamamlamak istiyoruz.

“Eğer Red Bull, Renault motoru ile devam etmek istiyorsa bunu bize bildirmesi gerekiyor. Aksi takdirde McLaren ile yola devam edeceğiz.

“Sainz ile ilgili de onlarla görüşeceğiz. Red Bull ile 12 yıldır süren bir ilişkimiz var ve bu her zaman çok iyi gitmedi. Yine de karşılıklı şekilde oturup her şeye karar vermemiz gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.