Vandoorne: Verimli bir gün oldu

Stoffel Vandoorne, Barcelona’daki sezon için testlerinde araca geçti ve sonrasında ise oldukça verimli bir gün geçirdiklerini söyledi.

Vandoorne: Verimli bir gün oldu Formula1

99 tur atan Belçikalı pilot, çok şey öğrendiklerini ve farklı ayarlarda aracın nasıl tepkiler verdiği ölçtüklerini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vandoorne şöyle konuştu.

“Güzel bir gün geçirdik,  kısa süre içinde bu kadar çok tur atmak sevindiriciydi.

“Pirelli’nin lastikleri geliştirmesi için piste çıkmış olsak da bundan bireysel olarak da faydalandığımı söylemeliyim. Farklı ayarlarla tur atmak bize önemli veriler kazandırdı.

“Bu aynı zamanda iki paket arasındaki farkı görmek için de bize fayda sağladı. Yeni parçaların araca nasıl uyum sağladığını görmek bizi mutlu etti.

“Yarışta iyi bir iş yaptık, ama ne yazık ki puan alamadım. Her şeye rağmen yolda gidiyoruz ve bu şekilde devam edip sene sonunda 4.olmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.