Pujolar: Leclerc geleceğin şampiyonlarından birisi

Eski mühendislerden Xevi Pujolar, Charles Leclerc’in gelecekteki büyük şampiyonlardan birisi olacağına inandığını söyledi.

Pujolar: Leclerc geleceğin şampiyonlarından birisi Formula1

Bu sezona çok iyi bir giriş yapan çaylak pilot, Bakü’nün ardından İspanya’da da puan alarak güzel iki sonuca imza atmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Pujolar şöyle konuştu.

“Leclerc potansiyel bir şampiyon. Kendisini geliştirmek için çok çalışıyor ve her şey yolunda olmadan mutlu olmuyor.

“Aynı şekilde yanında çalıştığı kişilerin de en iyi performansı sergilemesi için çabalıyor. Gerçekten çok büyük bir karakteri var diyebilirim.

“Büyük pilotlarda gördüğüm birçok özelliğin şimdiden onda olduğunu düşünüyorum. Tabii ki bir karşılaştırma yapmayacağım, ama ilerde işlerin çok daha iyi gideceğine eminim.

“Sezona başladığında birkaç hata yapmıştı, ama tabii ki çaylak sezonunda olan bir pilot için bunlar gayet normal. Normal olmayan ise bu kadar kısa sürede, orta sıralarda rekabetçi olmyan bir araçla aldığı bu sonuçlardı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.