Key: Toro Rosso Honda ile kazanabilir

Toro Rosso teknik patronu James Key, Honda’dan memnun olduklarını ve ileride bu birlikteliğin yarış kazanabileceğini söyledi.

Key: Toro Rosso Honda ile kazanabilir Formula1

McLaren’in aksine Japon üretici ile çalışmaktan mutlu olduklarını belirten Key, işlerin beklediklerinden daha iyi gittiğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Key şöyle konuştu.

“Balayı geride kaldı. Artık Honda ile ilişkimiz daha sağlam temeller üzerine kurulu ve şu ana kadar ki gidişattan memnunuz.

“Sene başında Honda motoruna geçmek bizim için kolay bir karar değildi, ama şu an bunun ne kadar doğru bir hamle olduğunu görüyoruz. İlk defa bir motor üreticisi ile bu kadar yakında çalışma imkanımız oldu.

Sonuçta bu sporda diğer takımların kazanamayacağını söyleyen bir kural yok. Aracımızdan memnunuz ve yarışta da biraz daha şanslı olabilirsek, podyuma çıkmak ihtimal dışı bir şey değil.

“Uzun vadede Honda ile kazanmak istiyoruz, bu imkansız değil.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.