Ricciardo her yarışta hiper yumuşak lastik istiyor

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo, Pirelli’nin her yarışa hiper yumuşak lastik getirmesi gerektiğini, böylece sıralama turlarındaki belirsizliğin azalacağına inandığını söyledi.

Ricciardo her yarışta hiper yumuşak lastik istiyor Formula1

Geride kalan 5 yarışta pole pozisyonu 3 kez Sebastian Vettel’e giderken, diğer iki yarışta ise Lewis Hamilton’ın olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Açıkçası hiper yumuşak lastikleri niye her yarışta kullanamadığımızı bilmiyorum. En azından sıralama turları için böyle bir şey düşünülebilir.

“Bu aynı zamanda F1’deki tahmin edilebilirliği de azaltacaktır. Şu an kimin hangi yarışa kaçıncı başlayacağını tahmin edebiliyorsak, işler yolunda gitmiyor demektir.

“En azından sadece sıralama turlarında kullanılabilecek farklı bir lastiğe ihtiyacımız var.

“Son Barcelona Gp’sini örnek gösterirsek, orada ilk 6 sıranın yarışa yumuşak hamurla başlayıp, tek pit stopla orta hamura geçeceğini herkes biliyordu. Bunun değişmesi lazım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.