Bottas çok yıllık kontrat istiyor

Valtteri Bottas, Mercedes’te yarışmaktan büyük keyif aldığını ve 2018’in ardından takımla en az iki yıllık bir sözleşme imzalamak istediğini söyledi.

Bottas çok yıllık kontrat istiyor Formula1

Geçen sezon istikrarsız performansıyla beklentilerin altında kalan Fin pilot, bu sezona ise çok daha güçlü şekilde başlamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“İki keredir tek yıllık sözleşme imzalıyorum, ama artık en az 2 yıllık bir kontrat ile geleceğimi biraz olsun net görmek istiyorum.

“Hedefim Mercedes’te uzun yıllar kalıp hizmet etmek. Herkesle iyi bir ilişkim var ve burada devam etmekten büyük keyif alacağım.

“Açıkçası bu şekilde performans göstermeye devam ettiğim sürece bir sorun olacağını düşünmüyorum. İyi bir iş yapıyorum, ama sadece şanssızlıklar yaşadım.

“Takımla sürekli benim ve aracın performansı hakkında konuşuyoruz. Henüz gelecek yıl ile ilgili bir görüşmemiz olmadı, neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.