Horner: Sıralama turlarında pilotlarımızda baskı oluyor

Christian Horner, Renault’nun zayıf motorundan dolayı pilotların çok daha iyi bir iş yapması gerektiğini ve bunun da üstlerinde baskı oluşturduğunu söyledi.

Horner: Sıralama turlarında pilotlarımızda baskı oluyor Formula1

Hala güç olarak Ferrari ve Mercedes’in gerisinde olan Fransız üreticisi, güncelleme konusunda da rakiplerine göre biraz geç kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Bizim için sezonun geri kalan kısmında başarılı olmanın ilk anahtarı cumartesi günlerinde rekabetçi olmaktan geçiyor.

“Özellikle Q3’te pilotlarımızın üstünde çok büyk bir baskı oluyor, çünkü araçtan daha fazla performans çıkarmaları gerekiyor. anca bu şekilde Renault motorunu dezavantajını azaltabiliyoruz.

“Tabii ki bu da bazen hataları beraberinde getiriyor. Montreal’de güncelleştirilmiş paketle yarışacağız ve bunun biraz daha iyi olmasını umuyoruz.

“Bazı pistlerde yarışa başladığınız sıra her şeyden daha önemli oluyor ve bu şansları motor gücünün eksikliği yüzünden kaybetmek istemiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.