Bottas: Henüz hata yaptığım bir yarış olmadı

Valtteri Bottas, sezona geçen yıla göre daha iyi başladığını ve henüz bireysel hata yapmadığı için mutlu olduğunu söyledi.

Bottas: Henüz hata yaptığım bir yarış olmadı Formula1

Mercedes ile ikinci sezonuna giren Fin pilot, geride kalan 5 yarışta 58 puan toplayarak şampiyonada 3.sırada yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Bu sene hedeflerim doğrultusunda daha iyi işler yaptığımı düşünüyorum. İstikrarlı şekilde yüksek performans gösterdiğim için mutluyum.

“Aynı şekilde devam etmek istiyorum. Bireysel bir hata yapmadığım için mutluyum, ama yaşanan şanssızlıklar, özellikle Bakü’de kaçan galibiyet beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.

“Geçen seneden çok şey öğrendim ve bunları bu sezonda da kullanıyorum. Hala gelişecek çok yönüm ve var bunların farkındayım. Her hafta sonunda kendimi daha iyi hissediyorum.

“İlk yarışı kazanana kadar üzerimde biraz baskı olacaktır, ama bunun performansımı etkileyeceğini düşünmüyorum. Aracın gayet iyi bir hızı var ve sorunsuz bir hafta sonunda gayet rekabetçi olabileceğimizi biliyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.