Hakkinen’den Magnussen’e uyarı

İki kez dünya şampiyonu olan Mika Hakkinen, Kevin Magnussen’in yarışlardaki yaklaşımını değiştirmesi gerektiğini söyledi.

Hakkinen’den Magnussen’e uyarı Formula1

Haas ile iyi bir performans sergileyen Danimarkalı pilot, özellikle savunmada yaptığı manevralarla son dönemlerde en çok eleştirilen isimlerden biriydi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hakkinen şöyle konuştu.

“Açıkçası Kevin’in tutumu ile ilgili karışık duygularım var.

“Bir pilotun pist üstünde gücünü göstermek istemesi çok normal ve buna saygı duymalıyız, ama bunu yaparken de diğerlerini tehlikeye atamazsınız.

“Bakü’de Gasly’ye yaptığı hareket çok tehlikeliydi. Bu tarz hareketlerden dolayı kötü bir izlenim kazandı ve sonrasında bunun doğru olmadığını söyleyemezsiniz.

“Öncelikle rakibinize saygı duymalısınız. Kimsenin hayatını tehlikeye atamazsınız, bence yaklaşımını değiştirmesi gerekiyor. Umarım ilerleyen yarışlarda bu konuda kendisini geliştirebilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.