Alonso: Amacımız Red Bull’u yakalamak

McLaren pilotu Fernando Alonso, sezona istedikleri gibi başlayamamalarına rağmen hedeflerinin Red Bull’u yakalamak olduğunu söyledi.

Alonso: Amacımız Red Bull’u yakalamak Formula1

Geride kalan yarışların tamamında İspanyol pilot ile puan almayı başaran Woking merkezli takım için işler geçen seneye göre daha iyi gidiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bu biraz bizim göstereceğim performansa bağlı.

“Geçmişte sürekli bazı şeyleri değiştirmemiz gerekiyordu. Bazen yarışa başlayamadığımız bile oldu ve artık bununla kıyaslarsak çok daha iyi durumdayız.

“Şimdi aynı güç ünitesini kullanan Red Bull’u yakalamak istiyoruz. Şasi olarak çok geride olduğumuzu düşünmüyorum ve motorlarımız da aynıyken bu başarmamak için hiçbir neden yok.

“Takımda herkes oldukça motive. Doğru yolda ilerlemeye devam ediyoruz ve yeni paketten umutluyuz. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.