Sainz Monaco’da serisini sürdürmek istiyor

Son 3 yarıştır üst üste puan almayı başaran Carlos Sainz, Monaco’da da ilk 10’da yer alıp bu seriyi 4’e çıkarmak istediğini söyledi.

Sainz Monaco’da serisini sürdürmek istiyor Formula1

Güzel bir seri yakalayan İspanyol pilot, üç yarışta aldığı güzel puanlarla birlikte pilotlar şampiyonasında 10.sıraya yükselmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Barcelona’da yine güzel bir sonuçla puan almayı başardık. Buradan sonra dikkatimizi dağıtmak büyük bir hata olur.

“Gelişimimizi sürdürdüğümüzü düşünüyorum, özgüvenimiz yerinde ve her yarışta orta sıralarda oldukça rekabetçi olabiliyoruz.

“Son yarıştaki güzel sonuçla birlikte takımlar şampiyonasında 4.’lüğe yükseldik ve Monaco’da da iyi puanlar alarak buradaki yerimizi sağlamlaştırmak istiyoruz.

“Monaco her zaman takvimin en özel yarışlarından biri olmuştur ve burada yarışmaktan büyük keyif alıyorum. Sıralama turlarının çok kritik olduğunun farkındayız, bu yüzden tek turda kendimizi geliştirip iyi bir sonuca ihtiyacımız var.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.