Brawn: Ferrari Monaco’da geri dönecektir

Formula 1’in motorsporları direktörü Ross Brawn, Ferrari’nin Monaco Gp’sinde tekrar galibiyet yarışı içinde yer alacağına inandığını söyledi.

Brawn: Ferrari Monaco’da geri dönecektir Formula1

Bakü’de güvenlik aracı sebebiyle galibiyeti kaçıran İtalyan takımı, İspanya’da ise hız olarak Mercedes’in çok gerisinde kalmış ve Vettel ile 4.olabilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Brawn şöyle konuştu.

“Bu sezon ilk defa Mercedes’in bir yarış hafta sonunu baştan sona domine ettiğini gördük.

“Barcelona’da ikinci galibiyetlerini aldılar, ama Bakü’ye kıyasla çok daha dominant bir performans sergilediler. Yine de durumun Monaco’da da bu şekilde olmasını beklemiyorum.

“Özellikle Hamilton, dokunulamaz bir yerdeydi ve sene başından bir yana böyle bir yarışa ihtiyacı vardı. Sezonun bundan sonraki bölümü çok daha heyecanlı geçecektir.

“Ferrari ise ilk defa bir yarışta bu kadar gerilerde kaldı. Bunun böyle devam etmesini beklemiyorum, Monaco ile birlikte tekrar galibiyet için favorilerden biri olacaklar. Neler olacağını göreceğiz, bizi çok keyifli yarışlar bekliyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.