Gasly: Sezon sonuna kadar zorlayacağım

Toro Rosso pilotu Pierre Gasly, aracı geliştirmek için ellerinden geleni yaptıklarını ve kendisinin de bu doğrultuda sezon sonuna kadar zorlayacağını söyledi.

Gasly: Sezon sonuna kadar zorlayacağım Formula1

Geride kalan 5 yarışta 12 puan toplayan Fransız pilot, Honda motoru ile sezona beklentilerin üstünde bir giriş yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Ben kendi açımdan konuşursam sezonun sonuna kadar mümkün olan en yüksek potansiyele çıkan kadar elimden gelen her şeyle birlikte zorlayacağım.

“Gelecek sene ne olacağını konuşmak için henüz erken. Ben her zaman ileriyi düşünmektense şu an için en iyi ne yapabilirim diye düşünüyorum.

“Tabii ki bir yerden sonra takımın kaynaklarını gelecek sezonun aracına ayırması gerekecek, ama bu bölüme kadar aracımızı en iyi şekilde geliştirip, sezon içinde orta sıralardaki mücadelede üstlerde yer almak istiyoruz.

“Özellikle Renault ve Force India’nın çok iyi geliştirmeler yaptığını gördük. Onlara bir şekilde cevap vermemiz gerekiyor, yoksa puan almak her zamankinden çok daha zor olabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.