Alonso Monaco’da çılgınca bir yarış bekliyor

İki sene sonra tekrar Monaco Gp’sinde yarışacak olan Fernando Alonso, çılgınca bir yarış beklediğini söyledi.

Alonso Monaco’da çılgınca bir yarış bekliyor Formula1

Çifte dünya şampiyonu geçen sene Indy 500 yarışına katıldığı için koltuğunu eski takım arkadaşı Jenson Button’a bıraktı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bir senelik aranın ardından tekrar Monaco’da yarışacağım için çok heyecanlıyım. Burada olmak her zaman çok özel hissettiriyor.

“Indy 500 yarışından da çok keyif almıştım, ama takvimde Monaco kadar özel pist sayısı çok az ve burada yarışmak bambaşka bir şey.

“İyi bir ayarla burada güzel sonuçlar alabiliriz. Geçen sene motor gücündeki eksikliğimizi avantaja çevirmeyi başarmıştık, bu sene de 2017 kadar olmasa da rakiplerimize göre motor konusunda gerideyiz ve bu pistten yararlanabiliriz.

“Burada önemli olan sıralama turları olacaktır. Umarım oralarda hata yapmayız ve güzel bir sonuçla Monaco’dan ayrılırız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.