Abiteboul: Red Bull’da bağlılık sorunu var

Cyril Abiteboul, Red Bull’un bağlılık konusunda sorunları olduğunu söylerken, görüşmelerin iyi gitmediğinin de ipuçlarını vermiş oldu.

Abiteboul: Red Bull’da bağlılık sorunu var Formula1

2019’da hangi motora geçeceğine henüz karar vermeyen Red Bull, Toro Rosso’nun iyi verim aldığı Honda motorunu da seçenekleri arasına almış durumda.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Red Bull’un motor tedarikçilerini eleştirmesi alıştığımız durumlardan biri. Bizim için yeni bir şey olmadı.

“12 yıldır onlarla çalışıyoruz ve toplamda 8 şampiyonluk yaşadık. Buna rağmen hala bu kadar eleştirilmenin doğru olduğunu düşünmüyorum, ama yapacağımız bir şey yok.

“Bu konuda asla bir şey öğreneceklerini düşünmüyorum. Bağlılık ile ilgili bir sorunları var ve bunu asla kabule edemeyiz.

“İşimizi her sene daha iyi yapmaya çalışıyoruz. Müşterilerimizden gelen geri bildirimlerle birlikte sürekli gelişim göstermeye çalışıyoruz ve bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.