Alonso: Monaco’da büyük bir sürpriz beklemiyorum

Fernando Alonso, her zaman sürprizlere açık olabilecek yarışlardan olan Monaco Gp’sinde büyük bir sürpriz beklemediğini söyledi.

Alonso: Monaco’da büyük bir sürpriz beklemiyorum Formula1

Pistin karakteristiği nedeniyle orta sıralardaki takımların önlerde yer almak için umutlandığı bu yarışta, İspanyol pilot, öndeki 3’lünün yarışı domine etmesini beklediğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Monaco çok eşsiz ve sürprizlere açık bir pist olsa da ben öndeki takımların büyük bir sürpriz yaşamayacağını ve sonucun az çok belli olduğunu düşünüyorum.

“Burası hiçbir zaman orta sıralardaki bir takımın pole pozisyonunu alıp, yarışı kazandığını görmedim. İşler bundan daha zor olacaktır.

“Yine Red Bull, Mercedes ve Ferrari pilotlarından birisi pole pozisyonunu alacaktır ve çok büyük bir ihtimalle de podyumda onlar yer alacaklar.

“Tabii ki sonuçta kazalar veya güvenlik araçları gibi farklı etkenler ile her şey olabilir ve biz de böyle fırsatlar geldiğinde doğru yerde olmak istiyoruz. Neler olacağını göreceğiz, umarım güzel puanlar alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.