Ricciardo: Mercedes baskı oluşturmaya çalışıyor

Daniel Ricciardo, Mercedes’in yarışın favorisi olarak Red Bull’u göstermesini üzerlerinde baskı oluşturmak için yaptıklarını söyledi.

Ricciardo: Mercedes baskı oluşturmaya çalışıyor Formula1

Son olarak Lewis Hamilton da Milton Keynes merkezli takımın, sıralama turlarında ve yarışta geçilmesinin zor olacağını belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Bence bu yorumları ile üzerimizde biraz baskı oluşturmaya çalışıyorlar. Sonuçta bu pistte iyi olduğumuz bir sır değil, ama hiçbir şey kesin değil.

“Yine de Ferrari ile çok yakın bir savaş geçmesini bekliyorum. Mercedes’in nerede olacağını görmek için sıralama turlarını beklememiz gerekiyor.

“Piste çıkıp sınırları zorlamak için sabırsızlanıyorum. Barcelona’daki son sektör ile burası birbirine benziyor ve orada oldukça iyiydik. Yine de diğerleri de Monaco’ya gelirken ayar konusunda buna göre bir şeyler yapacaklardır.

“Amacımız tabii ki kazanmak, ama Mercedes’in belirttiği gibi büyük bir avantajımız olduğunu düşünmüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.