Boullier: Monaco’da her şey olabilir

Eric Boullier, Monaco’nun sürprizlere açık bir pist olduğunu ve burada iyi bir sonuç için şanslı olabileceklerini söyledi.

Boullier: Monaco’da her şey olabilir Formula1

Yarışın herkese büyük şanslar sunabileceğini belirten Fransız isim, doğru zamanda doğru yerde olmaları halinde bundan avantajlı çıkabileceklerini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Boullier şöyle konuştu.

“Monaco her türlü olaya açık bir pist olduğu için bu konuda kötü bir üne sahip, ama buna önemli olan elinize fırsat geçtiğinde doğru yerde olmanız.

“Bu pistin tarihteki çoğu insanın en sevdiği yer olması şans eseri olan bir yer değil. Monaco gerçek pilotların pistidir ve burada başarılı olmak için limitleri zorlayıp, hata yapmamak gerekiyor.

“Fernando’yu tekrar burada pistte görmek harika. Geçen sene Indy 500’de yarıştığı için Monaco’da yer almamıştı.

“Burada ilk önemli kriter dayanıklılık olacaktır. Sonuçta herkesin başına bir şeyler gelebilir ve güzel puanlar alabiliriz, ama öncelikle iki araçla birden damalı bayrağa gelip, bu puanları toplamamız gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.