Vettel – Hamilton’ın takım arkadaşı yorumları

Dünkü basın toplantısında soruları cevaplayan Vettel ve Hamilton, takım arkadaşı olup olmama konusunda fikirlerini paylaştılar.

Vettel – Hamilton’ın takım arkadaşı yorumları Formula1

Bu sene sonunda sözleşmesi bitecek olan Lewis Hamilton’ın Mercedes ile anlaşmaya yakın olduğu bilinse de henüz ortada atılmış bir imza bulunmuyor.

Konuyla ilgili şakalaşarak açıklamalarda bulunan ikili şöyle konuştu.

Vettel: Açıkçası Lewis’in takıma gelmesiyle ilgili ne düşünürüm, bilmiyorum. Bunu bana sorması lazım.

Hamilton: Sonuçta Vettel’in takımda bir veto hakkı var ve bu yüzden beni isteyeceğini zannetmiyorum.

Vettel: Kimin takım arkadaşım olacağını çok düşünmüyorum. Şunu da söylemeliyim ki Kimi ile aramızda çok iyi bir ilişki var ve şu an için mutluyum.

Hamilton: Bence Kimi’ye göre seninle daha iyi anlaşabiliriz, sence de öyle değil mi?

Vettel: Eğer, bu kadar yakınlaşırsak olabilir, bilmiyorum. Zaten Lewis’inönceliğinin Mercedes ile olduğuna eminim, ama tabii ki bu konularda neler olacğaını asl bilemezsiniz. Belki ileride tam olarak kariyerlerimizin sonlarına geldiğimizde aynı takımda yarışabiliriz.

Hamilton: Kiminle yarışacağımı asla sorun etmedim. Kariyerim boyunca hep en iyilerle yarıştım ve bundan çok keyif aldım. Önceki yıllarda Fernando ve Jenson gibi dünya şampiyonları ile aynı takımdaydım. Yine Vettel de Kimi gibi bir dünya şampiyonu ile yarışıyor, ama aynı anda iki alfa bir takımda olması nasıl olurdu, bunu görmek isterim. Önceki yıllarda ben bunu yaşadım ve kolay olmadığını söyleyebilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.